Podczas rutynowych kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku pracownicy WORD we Włocławku przekazywali zatrzymanym kierowcom jednorazowe alko-testy, dzięki którym chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na skalę i wagę problemu.
Jeśli piłeś, nie jedź. Nawet następnego dnia po spożyciu alkoholu możesz być nietrzeźwy. Nie zapominajmy o rozsądku i rozwadze. Jednorazowy alko-test może zapobiec nieszczęściu na drodze.
Pomimo pozornej świadomości ryzyka wynikającego z prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu wciąż przerażają nas informacje z policyjnych statystyk. Wynika to zapewne ze swoistego przyzwolenia społecznego. Wciąż lepiej odwrócić wzrok kiedy kolega, z którym pijemy siada za kołkiem. Nie skutkują surowe kary ani częste kontrole funkcjonariuszy Policji. Bez zmiany sposobu myślenia wciąż na drogach ginąć będą ludzie – ofiary alkoholu, ale są to także ofiary naszej wygody i znieczulicy.