bip_small_white WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO WE WŁOCŁAWKU
A- A A+

Wydarzenia« wstecz

Turniej BRD 2018

Turniej BRD 2018
Turniej BRD 2018
26 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju brali udział uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy posiadali kartę rowerową. Turniej ma charakter wieloetapowy.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 12 drużyn. Zawodnicy musieli rozwiązać testy z przepisów ruchu drogowego oraz test-skrzyżowania, a także brali udział w konkurencjach sprawnościowych takich jak: jazda rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz musieli wykazać się umiejętnościami podczas udzielania pierwszej pomoc przedmedycznej poszkodowanemu.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Gostycynie, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Więsławicach w Zespole Szkół w Grabkowie. Natomiast w kategorii gimnazjów najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Koronowie, II miejsce zdobyło Gimnazjum w Zespole Szkół w Grabkowie, a III miejsce Gimnazjum w Gostycynie.
Wszystkim Drużynom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w Finale Ogólnopolskim.

« wstecz

W obiektywie WORDwszystkie galerie »