bip_small_white WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO WE WŁOCŁAWKU
A- A A+

Wydarzenia« wstecz

Turniej rowerowy

Turniej rowerowy
Turniej rowerowy
13 maja br. w Zespole Szkół w Tłuchowie odbyły się eliminacje okręgowe 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest w szkołach podstawowych dla uczniów klas 4 - 6 oraz w gimnazjach. Turniej ma na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczestnictwo w Turnieju na pewno kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, a także zachęca do jazdy na rowerze.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 7 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z naszego regionu. Czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z gimnazjum zmierzyły się ze sobą w kilku konkurencjach. Uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy oraz test - skrzyżowania, przejechać rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, a także udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do eliminacji wojewódzkich XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 27 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu zakwalifikowały się drużyny, które zajęły I i II miejsce:

I miejsce

Szkoła Podstawowa w Więsławicach
w składzie: Martyna Wietrzykowska, Bartosz Jankowski, Dominik Barański, Weronika Białkowska.

Gimnazjum w Grabkowie
w składzie: Julia Dąbrowska, Dominika Olak, Mateusz Chojnacki z opiekunem obu drużyn Panem Pawłem Ogłodzińskim.

II miejsce

Szkoła Podstawowa w Radomicach
w składzie: Laura Gabryszewska, Wiktoria Siecińska, Bartosz Kacprowicz, Stanisław Lewicki.

Gimnazjum w Radomicach
w składzie: Weronika Wojciechowska, Mateusz Mikołajczak, Cezary Ostrowski z opiekunem obu drużyn Panią Mirosławą Kownacką.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

« wstecz

W obiektywie WORDwszystkie galerie »