bip_small_white WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO WE WŁOCŁAWKU
A- A A+

Wydarzenia« wstecz

Młodzi mistrzowie BRD

Młodzi mistrzowie BRD
Młodzi mistrzowie BRD
30 maja 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej organizowany jest w szkołach podstawowych dla uczniów klas 4 - 6 oraz w gimnazjach. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy.

W eliminacjach wojewódzkich bierze udział 12 drużyn, które kwalifikują się przez niższe szczeble eliminacji. Zawodnicy rozwiązują testy z przepisów ruchu drogowego a także rywalizują w konkurencjach sprawnościowych jeżdżąc rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Kolejną konkurencją wymagającą zarówno wiedzy jak i umiejętności jest udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Grabkowa natomiast w kategorii gimnazjów najlepsi okazali się reprezentacji Gimnazjum nr 1 w Koronowie. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Kujawsko – Pomorskie na Turnieju Finałowym w dniach 08-12 czerwca 2015 r. we Włoszczowej. 

« wstecz

W obiektywie WORDwszystkie galerie »